Markéta Hlubková - Leonardo da Vinci program

Stáž ve firmě Unbound

Městečko jménem Cork v Irsku je velice krásné a příjemné místo. Dostala jsem se sem na měsíční stáž. Přihlásila jsem se v naší škole (Obchodní akademie Praha) už v září. Stáž jistě nemohla proběhnout bez podpory Evropské Unie, konkrétně programu Leonardo da Vinci.

Na stáž jsme se museli připravovat celý školní rok. Kromě chození na hodiny angličtiny, které byly mimochodem velice přínosné a nad rámec vyučování, jsme také museli absolvovat přípravu pomocí e-learningů. Každý týden jsme museli vypracovat lekci, audio soubor, na jehož základě jsme vyplnili přiložený dokument. Každá lekce byla z jiného úhlu pohledu, a měla nás připravit na danou situaci, která by se nám eventuálně mohla přihodit. Během stáže jsme také museli psát pracovní deník. Každý den. Po stáži jsme dostali potvrzené Europassy.

Já jsem pracovala v knihkupectví a dárkovém obchodě Unbound. Firma má dvě pobočky. Podniká víceméně s křesťansky založenou tématikou, ať už knihy, časopisy nebo dárkové předměty. Sekce knížek byla omezena jen na křesťanství, ale i když jsem nevěřící, něco jsem se přiučila. Majiteli je velice příjemný a ochotný manželský pár Padraig a Evanne. V obchodě pracují také jejich staří známí, kteří jim pomáhali v začátcích, a stali se nedílnou součástí obchodu. Chodí k nim také na výpomoc dobrovolníci.

Před kostelem v IrskuMoje úkoly byly každý den jiné. Opakovaly se jen dodávky zboží, to byla rutina. Každou dodávku ručně zkontrolovat podle přiložených dokumentů, dopočítat prodejní cenu, ocenit a pár kousků sbalit do krabice, která poputuje do druhé prodejny. Většina zboží ale zůstává v Corku. Zbytek pak umístit do polic nebo do dárkové části prodejny. Dělala jsem také práci na počítači v obchodních systémech, nebo jsem pracovala s účetními dokumenty. Chodila jsem na poštu nebo do banky. Naučila jsem se také pracovat s pokladnou, a tak jsem mohla pomáhat při prodeji.

Naučila jsem se tak ale pracovat samostatně a neobracet se na své nadřízené s každou „prkotinou“, pokud jsem jí nerozuměla. Snažila jsem se ji pochopit sama, a většinou to vyšlo. Důležité bylo také rozhodování. Kolik věcí se bude odesílat, jaká cena by byla nejlepší, jaké DPH opravdu platí na určitý produkt.

Angličtina se mi také výrazně zlepšila. Když to šlo, snažila jsem se mluvit s kde kým. Slovní zásoba, obchodní mluva a mluvené slovo. Po pár dnech jsem neměla problém mluvit. Šlo to už samo.

S ubytováním byl ze začátku problém. Naše domluvená rodina na poslední chvíli vypadla ze seznamu, a tak jsme dostaly náhradní. A bylo to skvělé. Naše nová máma byla skvělá, s ničím nebyl problém, vše se vždy bezbolestně domluvilo a obecně, s ničím prostě nebyl problém. Vařila také skvěle. Po týdnu jsme se stěhovaly. Tentokrát do sice menšího domu, ale zato ke stejně milým lidem. Další máma byla kamarádka té staré, a tak bylo jisté, že zase nebude s ničím problém. A nebyl. Jídlo jsme si tentokrát dělaly samy, vyhovovalo to tak všem.

Ve volném čase jsem se účastnila výletů se skupinou, nebo poznávala Cork a okolí.

Vše bylo hrazeno z grantu. Ubytování, strava, MHD, letenky.

Myslím si, že se stáž vydařila na výbornou a měla jsem se také skvěle. Byl to dobře strávený čas. Je jisté, že jsem se toho hodně naučila, a rozhodně toho litovat nebudu.

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

napište výsledné číslo!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.