Přihlášení ke studiu

Přihlaste se ke studiu!

Láká vás studium na Obchodní akademii nebo Obchodním institutu? Stáhněte si příslušnou přihlášku, vyplňte ji a pošlete na náš email nebo adresu. Nechcete zatím vyplňovat přihlášku, nebo nevíte jak na to? Napište nám pomocí kontaktního formuláře váš dotaz a my se vám ozveme.

 

Vážení zájemci o studium,

stále je možné podat přihlášku do druhého kola přijímacího řízení ke studiu dálkového studia na Obchodní akademii.

Pro více informací kontaktujte studijní oddělení školy.

Školu však můžete navšítvit kdykoliv po zkontaktování studijního oddělení. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Jsme Vám k dispozici 8 - 17 hod. od pondělí do čtvrtka a v pátek od 8 - 15 hodin. Jsme Vám k dispozici kdykoliv po telefonické dohodě. Případně, můžete si prohlédnout virtuální prohlídku naší školy.

 

Přihlášky ke stažení

* Žádost o vydání prvního zápisového lístku slouží pro zájemnce, kteří neabsolvovali základní školu v České republice

 

Podmínky přijetí

Dle platných předpisů všichni studenti, kteří se hlásí do 1. ročníku denního nebo dálkového studia musí podat přihlášku do 1.  3. Přihlášení studenti obdrží pozvánku ke složení povinné celostátní přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky, která se koná v dubnu. O přijetí rozhoduje ředitelka školy. Naše škola přijímá na denní studium do průměru 1,9 (buď z konce 8. třídy nebo v pololetí 9.) a zbytek volných míst obsadí dle výsledku přijímací zkoušky. To znamená, že studenti s prospěchem do 1,9 budou přijati, i když se jim nepovede přijímací zkouška.

U dálkového studia budou přijati automaticky předložením předcházejícího vzdělání v rámci 2. kola přijímacího řízení. To můžeme udělat na základě praktických zkušeností uchazečů. Povinnost předkládat potvrzení o praxi není. Do vyšších ročníků bereme dle předcházejícího studia bez přijímacích zkoušek s vypsáním rozdílových zkoušek z předmětů, které na předcházející škole neměli.

Cizinci, kteří studovali na zahraniční škole, mohou požádat spolu s přihláškou o prominutí přijímací zkoušky z českého jazyka. V takovém případě dělají pouze celostátní přijímací zkoušku z matematiky a zkoušku z českého jazyka dělají pouze formou ústního pohovoru.

Pokud zůstanou volná místa po 1. kole, je možné podat přihlášku do 2. kola tj. do 1. 5. Ve 2. kole se nekonají povinné celostátní přijímací zkoušky, pouze u denního studia ústní pohovor v českém jazyce. Ve 2. kole přijímáme do denního studia dle průměu z předcházejícího studia do naplnění kapacit. 

Do dálkového studia otvíráme třídu pro dostatečné množství studentů. Je možné se hlásit rovnou do 2. kola bez povinných celostátních přijímacích zkoušek.

Kritéria pro přijetí na maturitní program.

 

Školní vzdělávací program pro škoní rok 2017 - 2018 je k náhledu dostupný zde.

 

Výroční zpráva

Aktuální výroční zprávu Obchodní akademie Praha, s. r. o. naleznete pod tímto odkazem.

 

Více užitečných informací pro zájemce o studium naleznete zde.

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

pro odpověď používejte háčky a čárky!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.