Václav Čada – Cancer research Birmingham (Anglie Birmingham)

Financováno z projektu Erasmus +
Financováno z projektu Erasmus +

 

Zúčastnil jsem se stáže V Anglii v městě Birmingham po dobu jednoho měsíce díky mé škole OA Praha v Satalicích a díky programu Erasmus+.

Praxi jsem vykonával v obchodě s oblečením a drobnými věcmi (knihy, CD, DVD, vinyly, Domácí dekorace atd...) Cancer research shop, jehož výdělek putuje na výzkum rakoviny a všechny zaměstnanci byli dobrovolníci, kteří za to nebyli placení.

Moje pracovní činnost spočívala nejdříve ve vybalování darovaného zboží, které mohou přinést normální lidé nebo také jej posílají různé charitativní organizace. Poté jsem oblečení dával na ramínko, uděloval velikost a cenu (podle tabulek) a též jsem psal datum, kdy se má sebrat z obchodu (když se nedaří oblečení prodat do určeného data tak se sebere, dá do pytle a putuje na další pobočku této firmy). Takto připravené zboží putovalo na druhý pult, kde se oblečení žehlilo steamerem. Do toho jsem byl taky zaučený mou manažerkou Nikol, která byla velice vstřícná a vše mi dopodrobna vysvětlila.

Po tomto procesu oblečení mohlo jít do obchodu, kde jsem většinu času pracoval. V obchodě vyrovnával připravené oblečení na stojany podle velikostí, barvy a druhu. Každé ráno jsem měl za úkol culling, což znamenalo sebrat oblečení se starým datem, aby mohlo putoval do dalšího obchodu, jak jsem již psal. Také jsem byl zaučený jak zacházet s kasou abych mohl zboží přímo prodávat. To bylo ze začátku složitější, ale postupem času jsem se to naučil a mohl jsem bez problému přímo prodávat zboží zákazníkům. Po celou dobu co jsem byl v obchodě nápomocen zákazníkům, když si nevěděli s něčím rady nebo se chtěli podívat na něco, na co nemohli dosáhnout. Také jsem měl za úkol udržovat v obchodě čisto a pořádek tím, že jsem srovnával oblečení na stojanech, když třeba bylo na křivo nebo jsem občas i utíral prach. Všichni mí spolupracovníci včetně manažerky byli velice milí a přátelští se vším mi dokázali pomoct, když jsem něčemu nerozuměl a bylo vidět, že to dělali rádi.

Mohu říci, že jsem se velice zlepšil v dorozumívání, chápání, vyjadřování a také s jednání s lidmi díky tomu že v Anglii žijí velice hovorní lidé, kteří mají chuť se s vámi bavit o čemkoliv třeba jenom tak na náměstí když sedíte a pijete kafe.

Ubytován jsem byl cca 30 minut autobusem od své práce na předměstí Birminghamu. Bydlel jsem u úžasného, přátelského člověka jménem Craig, kterému bylo 30, ale bavil jsem, se sním jako by byl v mých letech. Velice jsem si pobyt u něho užíval. Ve všem mi vyšel vstříc, nikdy jsem s ním neměl sebemenší problém ba naopak, byla s ním veliká sranda.

Ve volném čase jsem ještě s mým spolužákem, který tu byl se mnou, procházel Birmingham křížem krážem, nakupoval jsem si velice hezké oblečení, které v ČR nenajdete, nebo jen tak trávili čas na jednom s Birminghamských náměstí.

Z evropského garantu jsem měl hrazenou stravu, ubytování, pojištění, letenky a MHD.

Před odjezdem jsem byl na přípravném kurzu s paní Málkovou a vypracovával jsem E-learningy po internetu abych mohl vůbec na stáž jet. 

 

Myslím že se tato stáž velice podařila, neměl jsem žádný problém za celou dobu, organizace byla skvělá, všichni mi vyšli vstříc, když jsem něco potřeboval a jsem rád že, jsem tu mohl být.
+420 286 857 164

2014 © Copyright OA Praha. All rights reserved

Aira GROUP s.r.o.