Yurii Lastivka - hudebni obchod "Pro Musica"

Financováno z projektu Erasmus +
Financováno z projektu Erasmus +

 

Byl jsem na stáži od 5.5.2015 do 2.6.2015 v Irsku, Cork.

          V květnu jsem byl na stáži v Corku díky mé škole Obchodní akademie Praha, s.r.o. a programu Erasmus+. Jsem rád, že jsem měl možnost získat pracovní zkušenost ve firmě v zahraničí a uvidět něco nového a zajímavého pro mně. 

 

           Pracoval jsem v hudebním obchodě Pro Musica. Ten obchod se nachází v centru města. Firma prodává kytary, klavíry, syntezátory, saxofony, bicí atd. (kompletní sortiment hudebních nástrojů), knihy a příslušenství přístrojů. Dělá opravu všech hudebních přístrojů. Také poskytuje poštovní služby a dodávky na celostátní úrovni. Většinu času jsem pracoval ve druhém patře, kde jsou kytary, piana, bicí, syntezátory, atd. Každý den ráno jsem musel uklidit obchod. Pak mi zaměstnanci dávali různé úkoly. Pracoval jsem často ve skladu a kanceláři, tam jsem dával různé krabice s instrumenty a příslušenství přístrojů. Také jsem se snažil mluvit s klienty a pomáhat jim v tom, co oni chtěli. Dělal jsem inventarizace zboží a lepil jsem na ně cenovky. Někdy jsem dělal opravu kytar a skládal jsem podpory pro klávesnice, bongy a piana z dílů. Také jsem každý den chodil na poštu odeslat některé balíčky. Za tento měsíc jsem se naučil systému obchodu, jak to všechno probíhá. Získal jsem nové schopnosti např. vyměnit struny na kytaře. Také jsem vylepšil své znalosti v angličtině. Nyní je to pro mě jednodušší mluvit anglicky v různých situacích.

            Žil jsem v tří členné rodině. Rodina je velmi přátelská a příjemná. Byli jsme se spolu podívat na zápas irské hry "Hurling". Také jsme se dívali na TV (často na fotbal) a povídali si jsme o různých tématech. Měl jsem rád stravování. Na snídani jsme měli vločky s mlékem a toasty a na večeři jsme měli různé chutné pokrmy. Taky nám dávali svačinové krabičky.

             Ve volném čase jsem chodil do fitka nebo na procházku do centra. Také jsem měl několik výletů (Blarney castle and gardens, Jameson Distillery, Cobh). Bylo tam krásně a zjistil jsem hodně zajímavé informace pro mě. Také jsem měl příležitost zkusit whisky Jameson v lihovaru. Udělal jsem hodně fotek.

             Měl jsem z grantu hrazené ubytování a stravování. Také jsem dostal pojištění na cestu a letenky. Připravoval jsem se na stáž, měl jsem různé anglické testy a úkoly. 

Myslím, že moje stáž v zahraničí dopadla dobře a jsem rád, že jsem jel.

+420 286 857 164

2014 © Copyright OA Praha. Все права защищены

Aira GROUP s.r.o.