Liu - stáž v Irsku

Financováno z projektu Erasmus +
Financováno z projektu Erasmus +

 

V květnu 2015 jsem se zúčastnila s dalšími studenty měsíční stáže v Irsku. Byli jsme ve městě Cork. Stáže jsme se mohli zúčastnit díky naší škole Obchodní akademie Praha v Satalicích a programu Erasmus+.

Z grantu jsem měla zajištěné ubytování v rodině, pojištění, MHD, jízdenky z Dublinu do Corku a letenky. 

Před stáži jsme měli e-learningový kurz a semináře s pracovníky z Mobility team.

Nejprve jsme přiletěli z Prahy do Dublinu. Poté jsme jeli autobusem do centra. Později jsme se ubytovali v hostelu. Večer jsme měli společnou večeři v italské restauraci s Diane. Druhý den ráno jsme měli snídani v hostelu. Pak jsme měli průvodce, který nás provedl po památkách. Později jsme jeli autobusem do Corku. Cesta trvala zhruba 4 hodiny. Poté, co jsme přijeli do Corku, tak na čekaly hostitelské rodiny.

Já jsem byla ubytována ve městě Cobh u jedné rodiny. Byli velmi milý a ochotní. Vždy mi pomohli, když jsem potřebovala. Bydlela jsem v pokoji, který měl 2 menší postele a jednu větší postel. Byla tam také televize s běhacím pásem. 

Cobh je velmi pěkné město a také poslední stanice lodě Titanic. Město je asi 12km vzdálená od centra Cork. Je to cca 20min vlakem.

Pracovala jsem v centru Cobh v obchodě „The Keen House“. The keen house je obchod s prodejem obuvi a oblečení. Moje pracovní náplň byla obsluha zákazníků, vyřizování objednávek, inventura, cenování nového zboží a přijímání nových zboží.

Ve svém volném časem jsem navštívila přírodní park Fota. Poté jsem byla v muzeu Titanic, který je v Cobh. Předposlední týden jsem jela přes agenturu Padywagon ke Cliffs of moher. Po cestě jsme se ještě stavali ve městě Limerick, Blarney castel, baby cliffs.

Během praxe jsem se zlepšila v anglickém jazyce. Především v mluveném jazyce. Získala jsem novou slovní zásobu. Dále v mluveném projevu.

+420 286 857 164

2014 © Copyright OA Praha. Все права защищены

Aira GROUP s.r.o.