Aktivity

On-line výuka a reakce na ni

V druhém pololetní školního roku 2019-2020 nás společně s ostatními školami čekala úprava výuky. Žáci nemohli navštěvovat budovu školy, ale naše žáky jsme chtěli dále vzdělávat. Pro nejrychlejší přechod na online přednášky jsme využili službu Skype a náš školní systém EduPage.

Díky rychlé reakci a důsledné přípravě vyučujících jsme mohli studentům nabídnout plnohodnotnou výuku mimo budovu školy. Naším cílem bylo nenechat veškerou tíhu učení na studentech, případně na jejich rodičích.

O úspěšnosti online výuky vypovídají i znalosti studentů, kteří skládají maturitních zkoušky. Studenti jsou obzvláště chváleni při skládání maturitní zkoušky z českého a anglického jazyka. Předsedové chválí znalosti studentů z těchto předmětů. Předsedové nejsou jediní, kteří ohodnotili kvalitu připravenosti a zároveň tak i práci vyučujících. V průběhu nám přišlo mnoho kladných ohlasů od rodičů studentů. S některými z nich se s Vámi rádi podělíme.

 

Vážená paní ředitelko,

děkujeme Vám, pedagogům a administrativním pracovníkům školy za pružné zavedení Skype výuky, veškeré informace, pozitivní přístup a doladění takových detailů, jako je třeba úprava rozvrhu a posunutí začátků jednotlivých hodin.

Přejeme Vám klidné Velikonoce a pevné zdraví.

A. a Z. J.

 

Vážená paní ředitelko,

Ráda bych Vám i celému týmu školy poděkovala za vše, co děláte pro naše děti, ať už jde o výuku, tak za neustálou podporu.

Myslím, že i když jsou to blázniví puberťáci, tak si velmi dobře uvědomují vážnost celé situace a ani pro ně to není jednoduché.

Díky Vašim vzkazům a podporám, jako byla ta dnešní na Facebooku je to pro ně lépe zvládnutelné.

Ještě jednou děkuji. Přeji pevné zdraví Vám i celému učitelskému sboru.

B. P.

 

Vážená paní ředitelko,

musím Vám napsat, že máte všichni můj obdiv, jak jste zvládli domácí výuku. Perfektně připravené přednášky včetně videí z matematiky, online testy a jiné úkoly ze všech předmětů, takže už i moje dítě pochopilo, že stačí sednout si k počítači a něco udělat a najednou dostává jedničky a dvojky. A dokonce se zdá, že ty předměty i chápe!!:-) Mám pocit, že Tomáš teď do školy dělá víc, než když do ní (občas) docházel, jen si to tam odseděl, domácí příprava téměř nulová. V některých předmětech vůbec nevěděl, co se po něm chce, teď přehledně vidí, jaké úkoly má splnit.

Ostatním tenhle systém asi moc nevyhovuje a už by se možná i chtěli vrátit do školy, taky pro učitele to asi je náročnější, ale Tomáš (i já) jsme spokojení!:-)

Hezký den.

L. K.

Na co se naši studenti v rámci školních aktivit mohou plnohodotně těšit? Je toho opravdu hodně! Čtěte sami.

Maturintní ples a šerpování studentů prvních ročníků

Pozvanka - maturitní ples OA

 

Staň se na den středoškolákem

Zveme Vás na rychlou návštěvu prostřednictvím následujícího videa.

 Stan se na den stredoskolakem

 

Studenti připravují prezentace ze stáží, studijních a výměnných pobytů. Tímto ostatním studentům sdělí své poznatky a zkušenosti ze zahraničního pobytu. Posluchači si tak mohou udělat obrázek o konkrétním pobytu, sebrat odvahu a přihlásit se na podobný týdenní nebo měsíční pobyt plný zážitků a nových zkušeností :)
Jedna z výborně zpracovaných prezentací je od Šárky, která navštívila Liverpool.

Staze OA Praha Liverpool

 

Březen jsme pojali jako měsíc vtípků. 1. apríl k tomu přímo vybízí.

 

časopis Spolužák - Apríl

 

 

Stalo se již pravidlem, že každé nové číslo studentského časopisu Spolužák má za úkol připravit  jiná třída. Na přípravě Valentýnského čísla se nyní podílel druhý ročník společně s redakcí časopisu. V tomto čísle se dozvíte zajímavosti o svátku zamilovaných a další perličky.

Předeme příjemné čtení.

časopis Spolužák - Valentýn

 

Studenti oboru Mediální komunikace připravili Vánoční číslo školního časopisu Spolužák. Zastavte se s námi na pár minut a přečtěte si zajímavosti Vánočních zvyků různých států.

časopis Spolužák

 

Tým Obchodní akademie a Obchodního institutu Praha Vám přeje klidné prožití vánočních svátků a mnoho krásných chvil a úpěchů v novém roce.

PF_OA_Praha

Mikulášská besídka

Na naší škole je již tradicí konání mikulášské besídky. Studenti přichází do školy v maskách nebo těsně před výukovou své masky dolaďují do finální podoby. Je tedy možné, že jste mohli například potkat v ranních hodinách čerta, co jde do školy. V průběhu mikulášské besídky probíhala i výzdoba učeben do Vánočních motivů.

OA Praha Vanoce

 

Maturitní ples 2018

Jménem personálu školy a především studentů 4. ročníku denního studia a 5. ročníku dálkového studia Vás zvali na maturitní ples Obchodní akademie Praha, který se konal 17. ledna 2018 v Národním domě na Vinohradech.

V průběhu plesu proběhlo ztuškování studentů prvních ročníků.

Večerem doprovedla kapela The Party Band a studenty vybraný moderátor.

Pozvanka na maturitni ples

 

Praxi v zajímavých a zavedených zahraničních podnicích

Výměnný studentský pobyt

Pláž u města Dublin
Pláže u Dublinu z výměnného studentského pobytu z roku 2017

Sportovní aktivity 

Lyžák 017 Štrbské Pleso
Z lyžařského výcviku ve Štrbském Plesu z roku 2017

Výlety po přírodních a kulturních památkách ČR

Výlet po Sněžce
Z výletu na Sněžku

Výuka předmětu Kreativita - aneb každý má úžasné nápady a myšlení

Výstava Schola Pragensis

Schola Pragensis
Ze Schola Pragensis v listopadu 2016

Přednášky odborníků z různých oborů a témat

Odborná přednáška na škole
+420 286 857 164

2014 © Copyright OA Praha. All rights reserved

Aira GROUP s.r.o.