Andrea Nováková – Holiday Inn Portsmouth (Anglie)

Financováno z projektu Erasmus +
Financováno z projektu Erasmus +

 

Zúčastnila jsem se měsíční stáže v Anglii ve městě Portsmouth díky mojí škole Obchodní akademii v Praze 9 v Satalicích a programu Erasmus+. 

Celý měsíc jsem pracovala ve známém hotelu Holiday Inn. Náplní mojí práce bylo starat se o hosty, kteří zde přijdou na konferenci. Měla jsem za úkol doplňovat kávu, čaj, mléko, sušenky, uklízet po konferenci místnost (sklízet použité skleničky, bločky atd.), připravovat místnosti pro nové klienty, ke každému místu u stolu jsem připravovala papír a tužku, podtácek, sklenici, perlivou a neperlivou vodu. 

Jelikož jsem pracovala s jedním starým pánem, který zde pracuje už 39 let a ví, co a jak přesně chodí, vše mi vysvětlil a ukázal. Naučil mě spoustu věcí (např. správné stolování, skládání ubrousků, vysvětlil mi, jak konference probíhají a na co mají klienti nárok).  Také jsem se zdokonalila v anglickém jazyce, jelikož jsem celý den v práci komunikovala s ostatními pracovníky hotelu. 

Bydlela jsem dohromady s Klárou Skokanovou z 1. ročníku. Nejdříve jsme bydlely v oblasti jménem Cosham odkud jsme se po 3 dnech stěhovali blíž k centru. V druhé rodině s námi bydleli už jen rodiče s desetiletou dcerou Hannou a dvouletým synem Elijahem. Rodina byla velmi milá a přátelská, pořád s námi komunikovali, trávily jsme s nimi společně večery u televize. V rodině jsme měli jen snídani a večeři, obědy jsme si zajišťovaly samy. 

Volný čas jsem většinou trávila se svými kamarádkami Evou a Markétou. Jezdili jsme na výlety a hodně jsme nakupovali.  Navštívily jsme Spinnaker tower přímo v Portsmouthu a další víkend jsme jeli do městečka South Hampton.  Předposlední víkend bylo hezké počasí a tak jsme se jeli podívat k moři. 

Z grantu jsme měli hrazené ubytování, letenku, stravování, MHD a pojištění.

Na stáž jsme se připravovali, chodili jsme mimo vyučování na semináře anglického jazyka, kde nás připravovali na stáž, dále jsme každý týden vypracovávali elektronické úkoly, související s prací v zahraničí.  

Myslím si, že se stáž vydařila a jsem ráda, že jsem jela, byla jsem se vším spokojená, jediné mínus, které tu je, že se tu nedá nic dělat po večerech, protože Vás absolutně nikam nepustí, pokud Vám není 18let.

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

napište výsledné číslo!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.