Informace pro uchazeče

Proč studovat na Obchodní akademii Praha?

Zkus si zodpovědět tyto čtyři otázky!

  • Chceš mít úspěšnou budoucnost?

  • Chceš se naučit něco, co se ti v životě bude hodit?

  • Chceš mít dost času na svoje zájmy a mimoškolní aktivity?

  • Chceš vyrazit na zahraniční stáže a zdokonalit se v cizím jazyce?

Pokud jsi odpověděl/a alespoň na jednu z těchto otázek ano, pak je Obchodní akademie Praha tou pravou školou pro tebe!


vše o přijímacím řízení zde

 

Studenti

Jsme škola s moderním přístupem, která jde s dobou. Nabízíme:

A také poskytujeme prospěchová stipendia, abys mohl/a studovat bez obav o svůj rozpočet. Nevěříš? Přijď se o nás přesvědčit na dnech otevřených dveří! Co by tě o nás mohlo dál zajímat? Například:

 

Chci se přihlásit ke studiu


Jaké obory tě u nás čekají

Nevíš, co studovat? Na Obchodní akademii Praha najdeš hned čtyři zajímavé a perspektivní obory, které tě připraví na úspěšnou kariéru.

Vysmátí studenti

Vyzkoušej si na den, jaké to je být středoškolákem na OA Praha!

Přijď se podívat, jak probíhá výuka. Přihlaš se a staň se na den středoškolákem. Zájemci se mohou hlásit na studijním oddělení na emailech: stehlikova@oapraha.cz a jaros@oapraha.cz.

A jaké obory u nás můžeš studovat?

1. Obchodní akademie/Business s českou a anglickou maturitou (63-41-M/02)

Tento obor ti poskytne komplexní vzdělání v oblasti obchodu a podnikání. Budeš se učit o ekonomii, marketingu, účetnictví, managementu a dalších důležitých oborech. Navíc získáš i znalost angličtiny na úrovni B2, což ti otevře dveře do mezinárodního pracovního trhu. Nabízíme 4leté denní nebo 5leté dálkové studium, a to na naší pobočce Satalice.

 

2. Business česko-anglický obor s mezinárodní anglickou maturitou (a možností české maturity)

Tento obor je podobný předchozímu, ale klade větší důraz na angličtinu. Budeš se učit o obchodě a podnikání v angličtině a získáš mezinárodní maturitu, která je uznávaná po celém světě. Jedná se o 4leté denní studium na naší pobočce Anděl.

 

3. Business v angličtině s mezinárodní anglickou maturitou

Studium tohoto oboru je určeno pro ty, kdo se chtějí vzdělávat v angličtině od začátku do konce. Budeš se učit o obchodě a podnikání v anglickém jazyce a získáš mezinárodní maturitu. Studovat můžeš formou denní, a to 4 roky (20 hodin týdně), dálkově (2x měsíčně o sobotách), nebo distančně online. Výuka probíhá na naší pobočce v Satalicích.

 

4. Obchodní akademie s českou maturitou

Chceš se vzdělávat v češtině? Pak je tento obor vhodný právě pro tebe! Budeš se učit o obchodě a podnikání v českém jazyce a studium ukončíš získáním české maturity


Přihláška ke studiu

Přijímací řízení

Na denní studium všech oborů (kromě Business česko-anglického oboru s mezinárodní anglickou maturitou a možností české maturity) tě přijmeme na základě jednotné přijímací zkoušky a ústního pohovoru.

Na denní studium oboru Business česko-anglický s mezinárodní anglickou maturitou a možností české maturity budeš přijat/a na základě ústního pohovoru v angličtině. Více o přijímacím řízení najdeš v dokumentech.

Na dálkové studium a distanční online studium jsi přijat/a bez přijímacích zkoušek.    

 Úspěšná studentka

O všech studijních oborech se dozvíš více na našich webových stránkách nebo na dni otevřených dveří.

Přijímací řízení podle poboček OA Praha

Pro pobočky Satalice a Kutná Hora je potřeba složit přijímací zkoušky Cermat.

Pobočka Anděl je v režimu zahraničního studia (má i jinou přihlášku), s anglickou i českou maturitou, a tudíž je vyžadován pouze pohovor v angličtině. Co se konkrétního postupu podání přihlášky týče, stačí si stáhnout přihlášku pro mezinárodní anglickou maturitu, přidat scan vysvědčení a zaslat e-mailem na adresu studijni@oapraha.cz. My vás pak na pohovor pozveme. Pohovory probíhají od února do naplnění kapacit. 

Přijímací řízení na online výuku

Online výuka anglického programu má stejný systém přijímání jako ta prezenční, přičemž pohovor může probíhat online. Je ukončena jen anglickou maturitou a je 3letá. Výuka probíhá skupinově online, a to v rozsahu 5-10 hodin týdně a dle vybraných předmětů. Možné jsou však také individuální konzultace.

Přijímací řízení - test

Kolik se platí školné?

Školné je možné hradit měsíčně, pololetně nebo roční platbou. Žáci, kteří se hlásí na denní studium a předpokládají získání stipendia, mohou požádat o posunutí placení školného až na období po uzavření klasifikace na konci ročníku. Kompletní ceník najdete na naší stránce „Aktuální ceny školného”. Přihláška ke studiu


Jak vypadá běžný den našich studentů?

Podívej se na naše video a zjisti víc!

Zajímá tě o naší škole více? Neváhej nás kontaktovat! Rádi ti zodpovíme všechny tvé otázky! A pokud tě zajímá názor našich absolventů, nezapomeň mrknout na naše reference.

 

 

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

Fill in the blank
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.