Natálie Šnoblová – stáž ve firmě Horgan´s Pharmacy

Stáž v Horganś Pharmacy

Dne 3. 5. 2014 jsme odlétali na stáž do Irska. Praxe trvala celý měsíc květen, z toho bylo 20 pracovních dní. Po příletu na letiště v Dublinu jsme se museli přemístit autobusem do 3 a půl hodiny vzdáleného města Cork, kde nás naše hostitelské rodiny vyzvedly a odvezly domů. Já a moje spolubydlící Sabina Vrbová jsme byly umístěny do malého městečka Mallow, nedaleko Corku.

Této stáže jsem se zúčastnila díky naší škole Obchodní akademie Praha – Satalice a programu Leonardo da Vinci. Svou praxi jsem měla nejdříve ve firmě Park West Flowers, která se zabývá rozvozem a výrobou kytic, poté jsem byla kvůli alergii přemístěna do firmy Horgan’s Pharmacy, která se zabývá prodejem kosmetiky, léků a lékařských pomůcek, hygienických potřeb nebo například příslušenství pro děti (dudlíky, sedačky do auta, postýlky apod ..)

Kostel ve městě MallowVe firmě jsem dělala spoustu činností, například jsem upravovala zboží v regálech tak, aby bylo co nejvíce vepředu, upravovala jsem regály, aby vše bylo úhledné a přehledné. Také jsem zboží úplně přeorganizovávala, například jsem dávala stejnou značku k sobě a zároveň podobné přípravky (opalovací krémy, samoopalovací krémy…), poté jsem třídila faktury podle čísel nebo jsem roztřídila zákazníky na veřejné či privátní. Jindy jsem například byla ve druhém patře, které sloužilo jako sklad, kde jsem třídila víčka a zkumavky, do kterých se následně dávaly léky dle předpisu lékaře. Někdy jsem potvrzovala objednávky v programu v počítači, jindy jsem kontrolovala všechny léky v obchodě kvůli datu spotřeby.

Mohu říct, že díky této stáži jsem se rozhodně a v první řadě naučila lépe využívat své znalosti anglického jazyka a samozřejmě jsem se více rozpovídala.

Naučila jsem se více tolerovat a respektovat své nadřízené, což mi do dnešní doby dělalo obtíže.

Co se týče ubytování v rodině, nemohu si stěžovat. Byli velice vstřícní, ochotní a milí. Povídali si s námi, ptali se nás, zdali něco nepotřebujeme, co jíme a nejíme nebo třeba co chceme k večeři. Pokoj jsme měly se spolubydlící velmi pěkný, útulný.

Ubytování v IrskuVe volném čase mimo pracovní dobu jsme jezdily do města Cork nebo se procházely u nás v Mallow. O víkendu jsme také byli na dvou výletech – ve staré věznici v města Cork a v továrně irské whiskey John Jameson. Z grantu programu Leonardo da Vinci nám byla hrazena cesta, ubytování, strava a také cesty MHD. Na tuto stáž jsem se velice těšila a tak jsem se na ní řádně připravovala. Chodila jsem na přípravné kurzy, vypracovávala e-learningy a také si doma mimo školu cvičila anglický jazyk. Se stáží jsem byla velice spokojená, velmi se líbilo okolí, výlety, zaměstnání a především rodina, u které jsme byly ubytované. Jsem ráda, že jsem se této praxe zúčastnila a mohu říct, že mi to do života dalo určitě hrozně moc nových zkušeností a znalostí. Irsko je opravdu krásná země.

+420 286 857 164

2014 © Copyright OA Praha. All rights reserved

Aira GROUP s.r.o.