Štěpán Říha - Irsko

Socha v Irsku

Byl jsem v Irsku, v částí zvané Cork, konkrétně Cobh. Strávil jsem měsíc v této krásné zemi. Tuto jedinečnou příležitost nám poskytl program Leonardo da Vinchi a samozřejmě naše úžasná škola, Obchodní Akademie Praha 9, Satalice.

Pracoval jsem ve firmě zvané Ivyfort House, jejíž činností bylo pronájem prostorů pro kanceláře. Mé pracovní úkoly byly převážně administrativní a marketingové. Jako například tisknutí plakátů, brožur a vypalování marketingových podkladů na CD. Také jsem zvedal telefony, komunikoval s klienty po emailu, psal inzerce, třídil fotky, pomáhal řadit faktury a účtenky podle data, do určitých šanonů, které jsme pak dávali do kartotéky.

Naučil jsem se komunikovat, poslouchat a nebát se zeptat. Zjistil jsem, jak funguje malá firma, její struktura a chod. Dozvěděl jsem se mnohé o firemní kultuře. Nejvíce jsem se přiučil z hlediska cizího jazyka v poslechu a mluvě. Naslouchání přízvuku a rodilých mluvčích mi v mnohém pomohlo.Stáž v Irsku

Ve volném čase jsme jeli na výlet, například do věznice ve městě, kde bylo zobrazeno, jak byl dříve zdejší zákon krutý. Nebo jsme byli na výletě v destilérce Jameson, kde byla i ochutnávka whiskey. Grant nám hradil jak ubytování, MHD ale i stravu a letenky.

Celý školní rok nám byli zasílány e-learningy, které nás připravili na pobyt v Irsku. Dále jsem chodil na hodiny AJ.

Tato stáž byla velice naučná a obohacující. Určitě bych tam jel znovu.

+420 286 857 164

2014 © Copyright OA Praha. All rights reserved

Aira GROUP s.r.o.