Filip Hasal - stáž v Irsku

V květnu jsem byl na měsíc v Irsku na stáži zařizované a poskytnuté školou, kterou navštěvuji, Obchodní akademií Praha a programem Leonardo da Vinci. Z naší školy nás jelo celkem 11 a každý pracoval v jiné firmě. Já jsem pracoval v neziskové adopční organizaci Helping hands. Tato firma se zabývá adopcí dětí, které se narodily do nepříznivých podmínek v zahraničních zemích, jako je Vietnam, Haiti, Čína, Indie a další. Snaží se pro ně najít domov u irských rodičů, kteří se rozhodli pro adopci, ať už kvůli zdravotním potížím, nebo z osobního přesvědčení.

Ve firmě, jsem plnil především práci administrativního charakteru. Jelikož zrovna archivovali staré složky, po celý měsíc jsem měl za úkol zapisovat informace o starých archivacích, zadávat je do databáze v počítači a dávat do krabic, které jsem poté dával na půdu. Tuto činnost jsem vykonával ve chvílích, kdy jsem neměl nic jiného za úkol. Mimo to jsem také dostal za úkol vypracovat různé dokumenty týkající se adopce, většinou informačního charakteru pro rodiče. Také jsem udělal jednu prezentaci s informacemi o adopci z jednotlivých zemí a fotkami z daných zemí. V průběhu stáže jsem se naučil větší samostatnosti, shromažďovat informace z více zdrojů a slučovat je do jednoho dokumentu a také jsem se zlepšil s prací na počítači.

Když jsme poprvé dorazili do Irska, měl jsem problém, kvůli jejich přízvuku, porozumět místním lidem. Po čase jsem si na to zvyknul a řekl bych, že jsem se celkově zlepšil v angličtině – v porozumění i mluvení.

Ubytován jsem byl u velice hodné paní, která mi vyšla vstříc, když jsem něco potřeboval. Byl jsem na pokoji ještě se dvěma Čechy, které jsem neznal. V domě s námi bydlel ještě syn naší hostitelky, který na mě byl velice milý a pomohl mi na začátku, když jsem se v Irsku ještě pořádně nevyznal. Pobyt proběhl bez problémů a byl jsem spokojený s ubytováním i stravou. Ubytování s polopenzí, i cesta byly hrazeny z grantu a také jsme dostali finance na místní dopravu a obědy.

Většinu času mimo práci, jsem strávil v centru Corku, kde jsem procházel různé obchody a místní okolí. Také jsme byli na dvou výletech, první byl v Corkském vězení Cork City Gaol a druhý v továrně whiskey Jameson.

V rámci přípravy na stáž, jsem navštěvoval ve škole přípravný kurz, který nás připravil na naší práci v Irsku. Byly mi tam sděleny potřebné informace o Irsku. Naučil jsem se tam důležitá slovíčka a fráze do práce i mimo ni. Tato příprava mi v Irsku rozhodně pomohla. Jsem velmi rád za tuto zkušenost a příležitost navštívit Cork a jsem vděčný, že mi to bylo umožněno.

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

napište výsledné číslo!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.