Hlubková Markéta – Source Technical Services Ltd (Anglie – Portsmouth)

Financováno z projektu Erasmus +
Financováno z projektu Erasmus +

 

Zúčastnila jsem se měsíční stáže v Anglii (Portsmouth), probíhající v květnu.  Na stáž jsem mohla díky programu Erasmus + a škole OA Praha v Satalicích, kterou navštěvuji. 

 

Pracovala jsem ve firmě Source Technical Services Ltd, která se zaměřuje na IT služby pro firmy a zprostředkování všech kancelářských strojů či prostředků, které jsou potřeba pro zavedení služeb.

Moje pracovní úkoly nebyly rutinní a byly velice zajímavé. Někdy sice těžké, ale pracovalo se mi skvěle, a hodně jsem se naučila. 

Byla jsem rychle zavedena do pracovního procesu a dostávala jsem úkoly jako: zpracování pošty a následnou práci s dokumenty, denní agendu, která zahrnovala bankovní převody z výpisu z banky, který se tiskl každé ráno, odeslání peněz, převody peněz, zápis šeků a kontrola denních dodávek.  Postovala jsem také faktury přijaté do systému Sage, který je velmi komplexní a dlouho jsem se s ním sžívala. Nakonec to ale šlo, a po týdnu už jsem byla schopna načíst fakturu bez jediné otázky, což jsem brala jako velkou výhru. Zahrnovalo to najet do Purchase Order Processing, najít fakturu podle naší reference, rozkliknout, najít kódy produktů, opsat si je, jít do Pruducts, najít ručně produkt a dohledat k němu objednávku. Toto číslo si také napsat a jít do Sales Order Processing, najít objednávku, opsat si číslo faktury a kolika procentní byl náš profit. Pak jít zpět na začátek a fakturu updatovat. Někdy neseděly částky, někdy se z objednávky musely vyčlenit pouze produkty, které byly uvedené na faktuře... Vždy bylo něco jinak. 

Dále jsem také archivovala sklady, třídila faktury do různých složek, zadávala nové faktury vydané. Stávalo se, hlavně když jsem pracovala s Výpisy, že jsem musela volat do firem a zjišťovat, jaká to byla faktura, a proč to nesedí. Žádala jsem, aby posílali jejich výpisy a faktury k nám na firmu. To mě naučilo pracovat s firemním mailem a odpovídat na dotazy a řešit problémy. Kontrolovala jsem firemní databázi klientů a nahrazovala údaje, či je doplňovala. 

Naučila jsem se hodně nových věcí a základní práci v účetnictví. Naučila jsem se jak řešit problémy, jak pracovat v systému, jak jednat s klienty. Zlepšila jsem se díky tomu v cizím jazyce a naučila se základní fráze v tomto odvětví.

Ubytování bylo úžasné. Měli jsme skvělou rodinu, která nám vycházela vstříc ve všem a starala se o nám jako o vlastní děti. Byli velice sympatičtí a milí. Každý večer jsme měli jinou teplou večeři a v ledničce bylo vždy dost jídla, takže jsme si mohli brát kdykoliv cokoliv.

Ve volném čase jsme byli na různých výletech, které jsme si hledali sami. Bylo zajímavé zjišťovat si i trasu, jak se kam dostat. Byli jsme v přístavu a na tamní věži. Nasedly jsme do špatného autobusu a ten nás dovezl na úžasnou pláž, kde jsme pak strávily skoro celý den. Byli jsme i ve vedlejším městě. 

 

Z grantu jsme měli hrazenou dopravu, stravu, ubytování, letenky, samotnou stáž a pojištění. 

Připravovali jsme se i na stáž chozením na přípravné kurzy vedené v naší škole nad rámec vyučování.

Stáž se vydařila a jsem ráda, že jsem jela. Poznala jsem novou kulturu a zvyky i pracovní prostředí. Všichni byli milí a ochotní pomoct.   

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

napište výsledné číslo!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.