Kristýna Krátká a její stáž v Irsku

Pohled na město Cork

V květnu jsem byla na stáži v Irsku v Corku, stáž byla poskytnuta naší školou Obchodní akademií Praha a programem Leonardo da Vinci. Jako přípravu na stáž jsem navštěvovala ve škole přípravný kurz, který nás naučil důležité věci, které budeme potřebovat v práci a mimo ni. Tato příprava mi přišla velice užitečná. Dostávali jsme také úkoly v podobě e-learningu, tyto úkoly obsahovaly poslech a následné otázky na něj, pomohly mi především v porozumění.

Stáž trvala měsíc. Já jsem pracovala ve firmě Specsavers. Tato firma se zabývá optikou, prodává brýle, kontaktní čočky a poskytuje testy zraku a sluchu. Pracovala jsem v kanceláři, kde jsem dostávala úkoly administrativního typu. Hlavní náplň mé práce bylo skenování objednávek a faktur zákazníků, třídění složek, brýlí, skartování papíru a podobně. Tato pobočka sídlila v obchodním centru. Mí kolegové byli velmi milí, a pokud jsem měla jakýkoli problém či dotaz mohla jsem se na ně kdykoli obrátit.

Park ve městě CorckRodina, do které mě přiřadili, byla velmi milá a laskavá, Dobře jsem si rozuměla s hostitelkou i jejími dětmi, v rodině jsem byla s dalšími dvěma spolužačkami. K jídlu jsme dostávali snídaně, do práce zabalené obědy a večeře. Celý dům byl velmi pěkný a útulný, Velice se mi Líbilo okolí. Cesta z domu na zastávku trvala zhruba deset minut a cesta do centra zhruba půl hodiny autobusem.

Líbil se mi přístup místních lidí, byli velice ochotní, milí a přátelští. Problém jsem měla s jejich přízvukem, bylo pro mě těžké mu porozumět, ale časem jsem si zvykla. Hodně času jsem trávila ve městě s mými přáteli. Většinou jsme chodili nakupovat a procházeli se. O víkendu jsme byli na dvou výletech, V Corském vězení Gaol a továrně na whiskey Jameson.

Stáž jsem si velice užila a jsem vděčná, že jsem dostala možnost se jí zúčastnit.

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

pro odpověď používejte háčky a čárky!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.