Skokanová – Charmaine of Southsea (Anglie, Portsmouth)

Financováno z projektu Erasmus +
Financováno z projektu Erasmus +

 

Na stáži jsem byla v severní části Anglie, v menším městě, zvaném Portsmouth, kde jsem strávila měsíc. Celá tato stáž se odehrála díky škole, kde studuji, Obchodní Akademie Praha v Satalicích a programu Erasmus+. 

Pracovala jsem v květinářství, zvaném Charmaine of Southsea. Hlavní náplň mých činností během pracovní doby se skládala většinou ze starání se o kytky, nebo zapisování informací o zákaznících do databáze v Excelu a někdy i rozvážení kytic lidem, pro které ty kytice byly objednané.

Tohle květinářství se zdá velice oblíbené. Má rozmanitou škálu květin a spolupracují s Interflorou, díky čemuž mohou rozvážet kytice po celém světě.  Navíc nabízí rozdílné květináče, víno, šampaňské, čokoládu, balónky a malá přáníčka jako připlacený bonus ke kytici. 

 

Starání se o kytky je poněkud složitější, než by si člověk na první pohled myslel. Je potřeba vědět, do jaké vázy je dát, jakou vodou vázu naplnit a kolik listů se na květině zbavit, aby to bylo tak akorát do kytice. 

Rozvážení kytic už bylo o něco lehčí. Stačilo mít kytici, adresu, mapu a řidičák a mohli jste vyrazit. Samozřejmě já řidičák ještě nemám, a tak jsem pouze doprovázela jednu ze spolupracujících. Pomáhala jsem s hledáním správného domu, či bytu, a pak jsem požádala zákazníky o podpis, jako stvrzení, že kytici dostali.

Zapisování zákazníků do databáze bylo celkově jednotvárné a nijak zajímavé. Jediné, co jsem dělala, bylo zapisování jmen, adres, telefonních čísel, komu posílali kytici, kdy a k jaké příležitosti do tabulky v Excelu. Jediné, co práci zpestřovalo, byla některá jména, adresy, nebo přáníčka, které buď byly vtipné, nebo krásné.

Na stáži jsem se naučila lépe rozumět angličtině a britskému přízvuku, stejně jako lépe anglicky mluvit a psát. Naučila jsem se lepší trpělivosti a spolupráci s lidmi, které neznám. Stejně jako samostatnou práci a samostatné vyhledávání informací v nouzi. Lépe dokáži zacházet s květinami a myslím, že se nám doma konečně podaří udržet pár kytic déle naživu. Naučila jsem se dodržovat pracovní čas, pravidla a pokyny. Získala jsem větší respekt k vedoucím firmy a také lepší porozumění ohledně obchodu a práce kolem toho.

Bydlela jsem společně s jednou holkou ze školy v jedné britské rodině. Původně jsme bydleli v části Portsmouthu zvaný Cosham, kde ta rodina nebyla zrovna vábná, sympatická a naše večeře byly vždy připálené nebo nedovařené a zmražené.

Asi o tři dny později jsme se přestěhovali do jiné rodiny do části Portsmouthu, které se říká Fratton. Tato rodina byla mnohem příjemnější a přátelštější, než ta předchozí a navíc vařili velice dobře. Když už mluvím o jídle, tak se rovnou mohu zmínit o tom, že jsme od nich dostávali snídani a večeři. Snídani jsme si dělávaly samy a většinou se skládala z topinek z marmeládou nebo Nutellou. Ale večeře nám vařila máma rodiny a vždy byly teplé, čerstvé a velice chutné. Pokud jde o obědy, ty jsme si zařizovaly samy a já osobně jsem většinou ani moc neobědvala. Když už, tak jsem si v Tescu koupila nějaké pečivo, sýr a ovoce.

Ve volném čase jsem hlavně chodila k moři, kde jsem spíše odpočívala a relaxovala, zatímco jsem poslouchala uklidňující šumění moře. Jindy jsem zas chodila po památkách a objevovala krásy města. A samozřejmě jsem si zašla do obchodů, abych koupila nějaké nové oblečení sobě a mé rodině. Na vrch toho všeho jsem každý pátek chodila  do církve pro mládež, kde se všichni ve věku 13-19 z církve Family Church – kam jsem zase chodila každou neděli – scházeli a bavili se.

Díky grantu, který jsem získala od Erasmus+, jsem měla hrazeno ubytování, stravování, MHD, pojištění a cestu. Z čehož jsem MHD téměř nepoužívala, protože jsem všude chodila pěšky, což je mnohem zajímavější způsob cestování, už jen kvůli tomu, že takhle objevím více míst.

Než jsem na stáž odjela, chodila jsem na přípravné kurzy, které se konaly ve škole a byly nad rámec vyučování. Plus jsem také vyplňovala takzvané e-learningy, kde mě připravili na angličtinu na pracovních místech.

Musím říct, že se stáž celkově vydařila. Pravda, ne vždycky se všechno odehrálo jako v pohádce, ale nakonec to všechno dopadlo dobře a já byla – a stále jsem – ráda, že jsem se stáže zúčastnila.

Denní studium střední školy - Obchodní akademie Praha

Chcete studovat? 

Kontaktujte nás!

pro odpověď používejte háčky a čárky!
+420 286 857 164

2019 © Copyright OA Praha. Všechna práva vyhrazena

Aira GROUP s.r.o.